حسن بخش الکتیو و درمانگاهش به این است که دیگر از بیماران بدحال و end stage که بسیارشان برای آخرین تیر ترکش می آیند خبری نیست و بیماران خندانی را می بینی که می آیند با دکترشان خوش و بش  کنند... بخندند و در آخر راضی و خوشحال راهی شوند... معمولا بر خلاف سایر درمانگاهها مرد بیمار با زنش می آید.... اما زن... تنها و شاید با دختر...!!!

لابه لای مریضها مرد میانسالی هم با زنش آمده بود... قیافه ادماتوس داشت و نفس نفس میزد... در جواب سوالات استاد بچه گانه به زنش خیره میشد تا او به جایش جواب دهد... یک سالی میشد که کاتتر پریتوئن را کار گذاشته بود و الان هر دو ماه یکبار برای پیگیری می آمد، از 2 هفته پیش تنگی نفس و ادم پیدا کرده بود... مریض اگزم شد و در نهایت داروی فشار آملودیپین قطع شد... با استاد آبنرمالیته عجیبی در آزمایشاتش دیدیم. استاد با خنده گفت: درسته من گفتم هفته ای دو بار گوشت بخور، اما نه اینطوری... آزمایشاتت میگه هر روز داری گوشت می خوری!!! حرف استاد به شوخی بود... مرد دوباره به زنش نگاه کرد. زن گوشه ی چادرش را به دندان کشید و گفت: یک سالی می شه گوشت نخوردیم، اگه هم پیدا بشه میدیم به بچه ها.... ما به هم نگاه کردیم و استاد با کاغذ های آزمایش بازی کرد...

حالا توی ذهنم یک سوال از خانم وزیر باقی مانده .. نمی شود کنار مجانی کردن داروهای خط اول درمان برای مردم، مواد اولیه مثل گوشت را هم مجانی اعلام کرد؟؟؟

 

بگذریم...

PD : دیالیز صفاقی روشی برای دیالبز است که کاتتر در شکم بیمار تعبیه می گردد و بیمار در منزل با کمک این کاتتر دیالیز میکند...تاريخ : دوشنبه ٩ امرداد ۱۳٩۱ | ٧:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : Meri Monti | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.