با دوستم پ در مورد قوانین اهدای عضو حرف می زدیم و بحث در نهایت باز هم رسید به بعد مادی قضیه و اینکه فرد نیازمند چقدر عایدش می شود؟ اطلاعات خودم در مورد پیوند کلیه بود اما دوستم خبرهای جدیدی در آستین داشت که برایم جالب بود..

اهدای تخمک خیلی آسانتر و راحتتر از پیوند کلیه می تواند نیازمندی های مالی یک فرد را تامین کند... در نظر بگیرید تنها نیازمند یک برش لاپاروسکوپیک است. دوستم می گفت در درمانگاه ناباروریشان، زیادند زوج هایی که تخمک اهدایی دریافت می کنند و به عنوان یک رویکرد روتین به سایر دوستانشان هم پیشنهاد می دهند! در مقابل، هزینه اش هم حد اقل دو میلیون تومان است... ( مقایسه کنید با 3 میلیون تومانی که بابت اهدای کلیه دریافت می شود و عارضه هایپرتنشن و گلومرولواسکلروز که بعدا می تواند اتفاق بیفتد)

دوستم می گفت رحم های اجاره ای هم هست! حداقل 8 میلیون تومان!!!

البته این بین قوانین دست و پا گیر شرعی کردن قضیه و باز هم زیرابی رفتن مردهای ایرانی وجود دارد که شاید بعد ها در جایی از وبلاگ نوشتمش...

 

در کشورهای مختلف دنیا (از جمله ایران) ارگان‌ها، سازمان‌ها و همچنین فیزیولوژیست‌هایی وجود دارند که می ‌توانند در پیدا کردن یک فرد مناسب برای اهدای تخمک به یک خانم نابارور کمک کنند. هزینه ی اهدای تخمک بستگی به نحوه ی پیدا کردن فرد اهدا کننده دارد (مثلا اقوام و خواهر شما ممکن است که هیچ هزینه‌ای را دریافت نکنند)، ولی طبق توصیه انجمن نازایی آمریکا، بهتر است که به اهدا کنندگان تخمک هزینه‌ای به علت صرف وقت و تحمل اقدامات پزشکی لازم پرداخت بشود. 

http://iranmedicalbank.blogfa.com/post-20.aspxتاريخ : شنبه ۱٤ امرداد ۱۳٩۱ | ٧:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : Meri Monti | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.